یکشنبه, 28 شهریور 1400

ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان مهریز

 


تاریخ ثبت: 1399/04/02

 

ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان مهریز با محوریت غنی سازی اوقات فراغت در فضای مجازی به ریاست فرماندار برگزار شد  

به گزارش روابط عمومی ورزش و جوانان مهریز،  جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان با دستور کار غنی سازی اوقات فراغت در فضای مجازی  در محل سالن جلسات فرمانداری  برگزارشد.

رضا زارع زاده  با اشاره به تهدیدات و فرصتهای استفاداه از فضای مجازی گفت: کلیه دستگاه های شهرستان گام موثری در جهت پیشبرد اهداف این کمیته در حوزه فضای مجازی و نحوه استفاده صحیح آن در ارائه خدمات و برنامه های فراغتی خود بردارند.

 زارع زاده مهریزی با بیان این‌که به‌جای اعمال محدودیت در استفاده جوانان از فضای مجازی باید شیوه درست استفاده کردن از این فضا را به آحاد جامعه آموزش داد، گفت: با اوج گیری ویروس کرونا در تابستان برنامه های فراغتی دستگاه های اجرایی باید با شکل جدید و متنوع و سازگار با ارائه در فضای مجازی طراحی شود.

وی افزود: باید کلاسهای آموزشی با هدف آشنایی خانواده ها و نسل جوان با فضای مجازی، معرفی آسیب ها، مزایا و ظرفیت های فضای مجازی، و نیز آگاهی بخشی به خانواده ها و کاربران در شهرستان برگزار شود. باید سطح سواد رسانه‌ای خانواده ها و به ویژه جوانان و نوجوانان ارتقاء یابد و آموزش‌های صحیح در این زمینه توسط دستگاه‌های مربوطه ارائه شود.

مقام عالی دولت در مهریز درادامه گفت: نسل جوان باید از استفاده ی صحیح ظرفیت های فضای مجازی و چالش ها و مشکلات فراروی این فضا بیش از پیش آشنا شوند.

در ادامه محمدی خرم دشتی رئیس اداره ورزش و جوانان مهریز با اشاره به تاثیر بیشتر فضای مجازی، نارضایتی خانواده ها، آسیب اجتماعی، انزوای اجتماعی، اختلال در شکل گیری شخصیت را از عوامل تهددید فضای مجازی دانست.
وی افزود: برقراری نظام مدیریت هماهنگ در حوزه فضای مجاری، نهادینه سازی فرهنگ استفاده از اینترنت، ایجاد نظام آموزشی مناسب و کاربردی برای بالا بردن سطح دانش و مهارت کاربران اینترنت و خانواده ها ، بهره گیری مطلوب از ظرفیت های موجود شهرستان برای ساماندهی فضای مجازی و همچنین اجرای برنامه های هماهنگ، ظرفیت سازی در حوزه فضای مجازی با رویکرد بهره گیری مطلوب و طراحی و ارائه فعالیت‌های آموزشی دستگاه‌های اجرایی در فضای مجازی از ظرفیت ها را از مهمترین اهداف این ستاد دانست.

 

 


منبع خبر:   -   89


 

     تمام حقوق اين سايت متعلق به اداره کل ورزش و جوانان استان يزد ميباشد. استفاده از مطالب سايت با ذكر نام و لينك به اين سايت مجاز مي‌باشد.
    Designed in
    Narvan
     |  Powered by DCMS 3.2  |  Developed & Support By Diba Group